מדפים מסוג קומפקטוס – כל מה שחייבים לדעת על פלא האחסון הזה

מדפים ניידים או בשמם הגנרי – מדפי קומפקטוס, הם בגדר סוד למומחים גדולים בעולם האחסון והמדפים המודולריים. למה זה? כי תכנון מערכת קומפקטוס אינו דומה כלל וכלל לתכנון מחסן או מרכז לוגיסטי. הידע הנצרך בתכנון הוא שונה ואינו מתרכז בתפיסת החלל על ידי מדפים מסוגים שונים, אלא בראייה הפוכה של צמצום השטח הנצרך על ידי מערכת האחסון המותקנת.

בנוסף לצד התכנוני המורכב יותר יש למדפי הקומפקטוס גם צד הנדסי מפותח יותר.

במה זה מתבטא? אם מדפים מודולריים הם בסך הכל פעולה של “לגו למבוגרים” או מקסימום מערך של ברגים ואומים, כאן מדובר על מערכת של מסילות, גלגלי שיניים, תמסורות, שמנים ושרשראות. שעליו מתווסף הנדבך הכה חשוב של הבנה במדפים מודולריים והתאמת סוגי המדף לפנים העגלה.

הידעתם? תכנון מחסן בעזרת קומפקטוס יכול להגדיל בעד 40% את שטח האחסון וזאת לפי העיקרון הפשוט שאין צורך ליצר גישה לשני צדי העגלה בכל עת, כי העגלות ניתנות להזזה והידיעה שבכל זמן נתון ניגש אדם אחד עד שניים למערכת והם צריכים להוציא משני מיקומים בלבד.

אחרי תכנון השטח, המסילות והעגלות, ניתנת ללקוח, פחות או יותר חופשית בתכנון שטח האחסון בתוך העגלה. לדוגמה:

  • בתכנון קומפקטוס לספריה במשרד עורכי-דין נשתמש בתכנון פנים בעזרת מדפים המתאימים לעומסים של ספרים ועומדים בתקני אש לאחסון ספרים ומוצרי נייר
  • בתכנון פנים של עגלות למוצרי תעשייה באחסון בקרטונים גדולים, במשקל נמוך, נגדיל מדפים נטולי רגליים כדי לשמור מקום בתחתית העגלה
  • בתכנון פנימי של עגלות קומפקטוס למחסנים, נתאים לכל סדרת מוצרים את התכנון הפנימי המתאים לה.

מנהל לוגיסטיקה בחברה, מחיר הנדל”ן והארנונה השנתיים, יקרים לאין ערוך מתכנון והשמה של מערכת מדפי קומפקטוס מתקדמת מבית אבי תכנון.

הפעל שיקול דעת, צור קשר ואנו נגיע לפגישת ייעוץ חינם!

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *